Pravila o hokeju na ledu z žogo. Pravila igre hokeja

Hokej je med tri najbolj priljubljene moštvene igre. Danes se gledalo na milijone gledalcev z vsega sveta. To je zelo težka in kontaktna igra. Kljub temu pravila hokej bi bilo zabavno in razburljivo do zadnjih sekund. Ni čudno, da se predpostavlja, da je taka igra, za katere velja le pravi moški.

sorte hokejskega

Trenutno obstaja več variant. Najbolj priljubljena je hokej na ledu. To je tradicionalna oblika igre, ko so tekme, ki jo na površini ledu. Tesnilo je guma disk. Izkaznice in brce izvaja klasično palico. Podvrsta tradicionalno hokej valjček hokej. Tukaj, namesto običajnih kotalkami se uporabljajo.

Še ena različica igre je hokej na travi. Če so tekme potekala sintetično podlago (umetno travo). Kot je izstrelek ne uporablja podložko in trdno kroglo majhnosti. A podvrsta tej igri se šteje za notranji hokej. Razlika je le v dosegu - uporabne tla.

hokej na ledu je zelo priljubljen v Skandinaviji. Tu lupina je trdna majhno žogo. Ta podvrsta je navedena hokejskega drsališče Bandy, ki se izvaja na omejeno območje velikosti.

Roller ključne deluje kot samostojna nihanja v igri. Bil je zelo priljubljen v Španiji, na Portugalskem, v Italiji in Argentini. Palice so podobni tradicionalni in drsalke so valjčni štirikolesniki.

V zadnjih letih postala priljubljena in floorball. Tekme se odvijajo v dvorani in igral s plastičnimi palicami. Žoga je narejena iz lahkih plastičnih materialov.

Sledge hokej - različica igre za ljudi s posebnimi potrebami. Vključena v program paraolimpijskih iger. Pravila igre hokeja vsaka vrsta so podobni, vendar obstajajo bistvene razlike. Večinoma gre za kršitev in kazni.

Hokej

To je ekipa, ki igra, ki poteka na ledu. Namen tradicionalnega hokej je spopad med obema stranema na drsalk. Poteka med a palice za pranje, člani skupine ponavadi ga vrgel tolikokrat v nasprotnikovem vrata, pri čemer ji je nedotaknjena.

Zgodovina te vrste hokej izvira iz Kanade v poznem 18. stoletju. V teh dneh so udeleženci tekme pritrjena na čevlje za sir za rezanje, da bolje drsijo po zaledenelem gladini jezera. Sprva je pak lesena, potem pa njeno utežni gume ali celo kovinske vložke.

V poznem 19. stoletju v Montrealu, so bili objavljeni prvi splošno sprejeta pravila hokej. Od leta 1904, je bila ta igra hitro preseliti v Evropo. Franciji, Belgiji, Veliki Britaniji, Švici, itd V ruski hokej je postala popularna šele v sredini leta 1940. Treba je omeniti, da je prva tekma Sovjetske ekipe Kanade v Montrealu končal s tlačnim zmago za goste - 2: 7.

Baze hokejskega

Zadetki izvedemo na mestih z dimenzijami led pokriva :. V dolžini - od 56 do 61 m v širino - 26-30 m Na amatersko polju 40 bitov s 20 metrov rešena. pad vogali morajo biti zaobljeni s polmerom do 8, 5 m.

Pravila hokej opredeliti naslednje dimenzije vrat:

• V strokovni strukturi razrešnice mora biti 1, v širino 83 m in 1, 22 m v višino. Premer stebrov je 5 cm.
  • V amaterskih mest vrat ima lahko širino 1, 5-1, 6 m, višine - 1-1, 12 m
  • .

Tudi mednarodna pravila hokej opisujejo dolžino drugi liniji. Odvisno od konkurence, variira od 2 do 44 3 do 6 m. Ciljno območje je omejeno s polmerom 1 do 8 m. Vsak igralec mora imeti posebno opremo, vključno z ne samo oblike, ampak tudi zaščitne streliva, posebej za vratarje.

Pravila: hokejskega

Pravila igre omejujejo ekip ponudbo za tekmo. Vsaka stranka je sestavljena iz 20 do 25 ljudi. Ob istem času na kraju samem lahko za 6 igralcev na vsaki strani, vključno s vratarja.

Trajanje tekme - 3 dobe 20 minut. Odmori na zadnje četrt ure. Če je tekma končala z neodločenim izidom, dodeljena vrsto streljanj.

Pravila hokej hokej pustimo, da se šteje samo cilj glavni sodnik srečanja. Lupina je opuščen, če je prečkala golovo črto. Zadetek je dodeljena šele potem udaril s palico ali odboj igralca.

Hokej na ledu, so pravila, ki omogočajo trde poteze moči znotraj področja, velja za najbolj kontakt in nevaren šport na ledu. Kljub temu je večina postavk predpisov zasede natanko kazni za kršitve.

Odstranitev 2 minuti, a hokejista za nešportno obnašanje, potiskanje nasprotnika na krovu, zadeti sovražnika palico ali ročno prestavljanje vrata, se namerno blokiranje horizontalnega pranje, čas zakasnitve, bandwagon. Ta majhna kazen se imenuje.

Odstranitev 4. minuti je namenjena igralcu škode tekmec visoko lepljenja. Dvakrat manjša kazen se imenuje v primeru, da sodnik ni storil diskretno malice v dejanja storilca.

5 minut na ledu odstrani hokej, če je namerno pretirano togo napade nasprotnika. Za hitting konec palico igralca storilca je je izključen iz tekme.

Bandy na ledu

Ta alternativna oblika, znan tudi kot Bandy, predstavlja zimsko timsko igro. Zadetki potekajo na ledu v dolžini od 90 do 110 m in širine 45 do 55 m Dimenzije vrat. - 3, 5, 2, 2 m.

Pravila hokej s kroglo glede opreme in streliva so podobni s pravili tradicionalne videz igre z plošček. Gibanje drsanju na ledu mora biti. Cilj igre je največje število vrgli kroglice v nasprotnikov gol.

Prva omemba te vrste so dne 20. stoletja pred našim štetjem. e. Podobna igra v tistem času je bil zelo priljubljen med Egipčani in Azteki. Na zamrznjenih ribnikih je preselil v Veliko Britanijo v DP 9. stoletja. e. V Rusiji je bila tekma polna predpisi uvozi Peter I.

Pravila: hokejskega na ledu

Prvi predpisi so bili napisani v Veliki Britaniji, kjer je glavna zabava in nato šteje nogomet. To je razlog, zakaj so pravila na hokej na ledu z žogo in nogomet so tako podobni. To ne zadeva le velikost polja, ampak še veliko drugih odtenkov.

Igralci morajo med seboj žogo drži mimo. Zmagovalec pride ven je ekipa, ki je dosegel več golov kot nasprotnika. V začetni postavitvijo na vsaki strani mora biti 11 ljudi. Neomejeno število menjav.

Trajanje seje - 2 polovice 45 minutah. Če ga zahtevajo predpisi, je mogoče podaljška (2 po 15 minut) ali vrsto kazni.

Bandy, pravila so podobno kot nogomet, ni kontaktni šport, kot njegov klasični variacije. Kljub temu, tukaj igralci so odstranili tudi ob določenem času. Kazen začne veljati po predstavitvi storilca s strani sodnika njihove kartice.

Bandy na travi

Uradna tekmovanja potekala pod okriljem mednarodne organizacije FIH, ki vključuje približno 130 državah. Najbolj priljubljena igra je bila na Nizozemskem, v Španiji, Nemčiji, na Irskem, v Belgiji, Avstraliji in Argentini.

Bandy, so pravila, ki zabeleženi v uradnih predpisov, do konca 20. stoletja, se šteje, da je sprememba ujemanje tradicionalne ukaz igre. V državah, kot so Indija, Malezija, Pakistan in Južni Afriki, je postalo nacionalni zaklad.

Pravila: hokej na travi

Glavni in edini predmeti mimo in udaril žogo, je palico. Vsak izstrelek dotika z rokami ali nogami, je prepovedana, lahko naredi samo vratarja.

Pravila hokej mejijo nekaj med nogomet in hokej. Tukaj polje ima dolžino 91 m in širina - velikosti 50 m vrat -. 3, 66 2, 14 metrov. Lupina je izdelana iz gume in stisnjenega žagovina. Kroglični Premer se giblje od 71 do 74 cm. Masa projektila ne sme biti več kot 163 g

Vsaka ekipa ima 11 igralcev začne igro. Tekma se izvaja 2-krat 35 minut. Cilj se šteje, če je bilo vlivanje izveden stavkovnega območja. Tudi pravila hokej 2014 določajo kazni za različne kategorije kršitev: zagotavlja zelene, rumene in rdeče kartice. Prvi igralec odstrani 2 minuti, drugi - 5, tretji - pred koncem tekme.