Koliko polovičke v košarki je razdeljen v igri?

se šteje datum rojstva ene izmed najbolj priljubljenih iger 1891. Od takrat je košarka doživela resne spremembe, vendar je njegova priljubljenost iz leta v leto raste samo, povečanje števila oboževalcev na profesionalnih tekmah, kot tudi pritegniti veliko oboževalcev, da poskusite svojo roko na tak privlačen šport. V zvezi s tem, ki se nenehno pojavljajo posebne oddelke in telovadnic, kot tudi priljubljena poročila s pravili v košarki.

Košarka - igra milijonov

Načelo igre košarke je zelo preprosta - v spopad med dvema ekipama 5 igralcev, zmaga tisti, ki bo dosegel najvišje število točk po srečanju. Če želite dodati točke v zakladnico svojih ekipe igralcev na obeh straneh ponavadi vrgel žogo v nasprotnikov koš, ob istem času, glede na območje metanje, temelji različno število točk.

Odvisno od vrste tekmovanja, je odločen in trajanje igre. Skupna značilnost je opredelitev, koliko polovici (v košarki imenovano četrto) srečanje bo razdeljeno. Vsaka tekma traja 4 obdobja enakega časa, po katerem se v primeru neodločenega izida, za nadurno delo. V tem primeru je vprašanje, kako veliko zadnjem času v košarki, ki jih ne more dati dokončnega odgovora. Na primer, najbolj priljubljen v ligi - National Basketball Association, četrti igri 12 minut, medtem ko je v večini drugih turnirjev določi trajanje obdobja 10 minut. Koliko polovičke v košarki je razdeljen v igri?

Kako dolgo je košarka igra?

V času tekme so stalnica majhen premor, zato nikoli ne more vnaprej, kako dolgo srečanje. Ob koncu 4. četrtine tekme se lahko igra več časa, in v primeru enakih točk, naslednji - celo več. Trenerji vsake ekipe v času prekinitve igre imajo možnost, da bo kratek odmor, medtem ko je za njimi še vedno prava izbira - ali naj se uporabi, in če je tako, koliko časa šolanja na tekmo? V košarki, je vsaka stran dati priložnost za 5-krat, da bo premor v času uredbe - dvakrat v prvi polovici leta, trikrat - v drugem. Prav tako je v vsakem od trenerja Podaljški dobi priložnost, da bi prekinil drugo.

Vsak košarka igra je povezana z velikim fizičnim naporom, zaradi tega, kar je trener spreminja sestavo okviru srečanja, ki prav tako povečuje trajanje igre. Poznavanje stanja svojih igralcev, inštruktor določa, kdo bo prišel na spletno stran in koliko polovici. V košarki je pogosto taktika pravilnih substitucij prinaša končni uspeh z ohranjanjem svežine košarkarje za dolgo časa.

Kot rezultat, glede na množico srečanja arbiter ustavi izvrševanje kazenskih strelov in tehničnih odmorov med četrtine, vsak formalno srečanje v košarki traja v povprečju okoli 1, 5-2 ur. Ljubitelji isto, da lahko ugotovi, koliko polovic v košarki deliti svojo igro in kaj trajanje lahko tokrat veliko bolj svobodno razlikujejo. Koliko polovičke v košarki je razdeljen v igri?

Najdaljša igra v zgodovini

primeri dveh, treh ali več Podaljški so precej redki v zgodovini sveta košarke. Torej, kot del NBA, ustanovljena junija 1946, uradno zabeležili le 12 iger, ki dodaten čas, da imenujejo več kot trikrat. Kot rezultat, je bila najdaljša tekma v tujini nacionalni ligi srečanje, "Milwaukee Bucks" in "Seattle Supersonics", ki je pokazala, najmočnejši šele na koncu 5. nadure.

Toda sedanji svetovni rekord navedena v Guinnessovo knjigo rekordov, je dobrodelna igra v Manili, glavnem mestu Filipinov, ki je namenjen izključno v rekordnem posodobitev na čas trajanja sestanka. 24 košarko za več kot 120 ur zadovoljnih gledalcev z razburljivo igro, ki se je končala z neverjetnim rezultatom na uradnih tekmah - 16783: 16732! V prizadevanju, da bi ostal na mestu največje čas, igralci skoraj ni mar za obrambo, in jedel, počival in spal na tribunah ob igrišču.