Evgeny Korotyshkin: slavni ruski plavalec

Evgeny Korotyshkin - plavalec postane zmagovalec svetovnega pokala in olimpijskih igrah, večkratni prvak v konkurenci na kratek vodo. Je plaval metulj, raje kratke razdalje med 50 in 100 m, včasih izvaja freestyle. Po končani karieri športnika, je odprl svojo lastno šolo potapljanja, je delal kot uradnik športni.

Med kimono bazena

Nekdanji kapetan ruske državne reprezentance v plavalni Evgeny Korotyshkin se je rodil v Moskvi leta 1984. Prihodnje olimpijske medalje je srečo, da odraščajo v zelo atletski družini. Evgeny Leonidovič, njegov oče, plaval metulj na amaterski ravni, je delal kot vodja varnostne službe v trgovskem podjetju.

Njegova mati je delala trener in inštruktor plavanje v športni kompleks "olimpijske" v mladosti, medtem ko še vedno Lyudmila Shubina, pojavil v reprezentanci, sodeloval v prestižnih mednarodnih tekmovanjih.

Plavam malo Jack se je začela že star štiri leta, vendar živahna in energična fant dolgo časa, da dokončno odloči o svojih športnih preferenc. Vzporedno z bazenom, se je udeležil Karate kosom do trinajstih, in pogosto spominja, kako se je moral teči spremeniti kimono o taljenju, da imajo čas, da začnete naslednji plavati. Po posebej dramatičen primer, se je končno odločil, da bo končno odločitev v korist plavanja pri štirinajstih letih.

Prvi trener v biografiji Eugene Korotyshkin je bila njegova mati, ki je kasneje postal vpleten v skupini, Vladimir Yermakov, Vyacheslav Lukinskogo.

Prvi izkorišča

Spray med plavanje in druge športe, kot najstnik, razočarano karate ni takoj pritegnil pozornost trenerji mladinskih ekip. Vendar, ko je začel trdo delati in metodično, je kmalu dosegla določen napredek, je v letu 2001 dosegla vključitev v mladinski reprezentanci za evropsko prvenstvo.

Tu pa Evgeny Korotyshkin zaznamovala ni njegova najljubša disciplina metulja in sodelovanje v relejni freestyle, kjer je bil del ruske ekipe osvojil bronasto medaljo na celini.

Prelomnica v njegovi karieri je bil Moskovski 2002. To je dobro narejena na državnem prvenstvu, takoj odhitela v elito ruskega navigacijo. Včerajšnje junior vključeni v reprezentanci, da sodelujejo v svetovnem prvenstvu leta 2003 v Barceloni, kjer pa od njega ni pričakovati čudežev.

Pričakujemo, da bo obetaven plavalec postopoma pridobijo mednarodne izkušnje, občutek vzdušje velikih turnirjev. Vendar Evgeny Korotyshkin prišel na začetek tekmovanj v vrhunski formi in senzacionalno osvojil bronasto medaljo na 50 metrov delfin.

zastojni let

Leto dni po nepričakovanem uspehu Moskvi plavalec šel na svojih prvih olimpijskih igrah v življenju, ki je potekala v Atenah. Tukaj svetovni plavalni zvezde zbrali v polni veljavi in ​​ni hotela, da bi pot na stopničke medenine novinca. Eugene govoril na svoji običajni ravni, vendar to ni bilo dovolj niti priti v finale. Je deseto mesto v polfinalu, Korotyshkin ni uspelo prodreti v odločilnem kopanje. Nekaj ​​sezon po olimpijskih igrah plavalec kot skriva ne kaže prepričljive rezultate, omejene na nekaj medalj na evropskem prvenstvu v kratkih vodo. Vendar pa je do naslednjih igrah Evgeny Korotyshkin začeli graditi nov zagon, kaže odlične rezultate na tekmovanjih, ki jih na olimpijskem letu.

Druga poskus

Leta 2008 je postal evropski prvak v dveh časovno, osvojil posamično zlato na 100 m delfin, in pomagal ekipi osvojiti mešano rele 4x100m. Poleg tega, je nastopil tudi na svetovnem prvenstvu FINA, postaja, skupaj s partnerji v ekipi soavtor svetovni rekord v 4x100m rele.

Na igrah v Pekingu, Evgeny Korotyshkin velja za enega od kandidatov za medaljo, v upanju, da bo lahko držijo v mesto na stopničkah v dirki na sto metrov, bodo poskušali potegniti štafeti.

Vendar pa je v svoji drugi olimpijadi Eugene je spet govoril neuspešno. On ni posamezno disciplino po tem, da bi dosegli finale v metrih sto in petdeset dolarjev. Nekoliko boljše stvari so bile v štafeti.

Reprezentanca je dosegel končni in zadnji je bil boj za medalje, ampak ustavil na četrtem mestu.

, rehabilitacijo

Po Pekingu, Eugene se odločili, da ponovno zagnati svojo kariero in spremeniti razmere. On je sprejel ponudbo srbski plavalec Milorad Pavić, ki je iskal vreden sparing partnerja in odšel v Italijo, da vlak v skupini uglednih strokovnjakov, Andrea Di Nino.

Rezultati niso prišli takoj, je Eugene ostal brez medalje na svetovnih prvenstvih v Rimu, vendar je dosegel čudovit obliko do konca leta 2009. Je odlično igral na velikih turnirjih v FINA, nastavite več svetovnih rekordov, od katerih so nekateri še niso pretepli.

To je bilo prepričanje, da bi bil sposoben konkurirati na svetovnem prvenstvu v Šanghaju leta 2011, vendar je zdravje športnika sta razblinili hude zastrupitve s hrano, in je dolgo časa okreva po njej.

Odločilni turnir v Eugene Korotyshkin karieri je leto 2012 olimpijske igre v Londonu. Nesporni favorit za končno kopanje v 100 metrov delfin je bil Michael Phelps, vendar še vedno obstaja možnost, da tekmujejo za medaljo. Boj za srebro je bilo med Eugene in južnoafriški Chad de Cleo, ki so poskušali slediti Neišiban Američana v daljavi. Korotyshkin spretno izračun sile in odločilno pospešek v drugem petdeset dolarjev, pred Čadu na cilju.

Življenje po športu

Zavedajoč se, da je bila na olimpijskih igrah srebrno krono kariere, Eugene prej ustavil nastopal kot profesionalni športnik in se osredotočil na svojih ambicioznih projektov. Eden od njih je šola potapljanja Evgeny Korotyshkin. To izstopa med podobnimi centri za njihov ustvarjalni in inovativni pristop k procesu treninga.

Ne dolgo nazaj, olimpijski medalje v Londonu odločila, da se preizkusite kot športni uradnik, ki je vodil v Moskvi federacijo plavanja.